Yurtdışı Yaşam

 

Kanada, Amerika, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde oturum alarak yaşayabilir ve vatandaşlık sürecini başlatabilirsiniz. Kendiniz ve tüm aileniz için ikinci vatandaşlık sağlamak, gayrimenkul alımı ya da yatırım yaparak oturum almak tahmin edildiği gibi zor değildir. Bunun için yetkili avukatlarımız ve yabancı uzman global danışmanlar vasıtasıyla size profesyonel destek veriyor, başvuru hizmeti sağlıyoruz.

Amerika'da Yaşam

EB-5 Yatırımcı Vizesi Programı

 

Amerika’da güvenilir EB-5 projelerine yatırımcı olarak katılım yaparak, EB-5 vizesi alıp ailenizle birlikte oturum ve hatta sonrasında da vatandaşlık hakkı elde edebilirsiniz. 

EB-5 Yatırımcı vizesi nedir?

Eğer ABD haricindeki bir ülkenin vatandaşı iseniz ve Amerika’da yeni bir hayata başlangıç yapmak istiyorsanız, EB5 Yatırımcı Programı başvurusu sizin için uygun bir alternatiftir. (U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS)). EB-5 yatırımcı programına katılmakla siz, eşiniz ve 21 yaş altındaki çocuklarınız Amerika’dan Green Card yani daimî oturum alırsınız.

EB-5 Yatırımcı vizesine başvuru

EB-5 vizesine başvuranlar minimum 500,000 USD bir yatırım tutarını bölgesel merkezlerde bulunan bir projeye aktarmak zorundalardır. Bazı bölgelerde yatırım tutarı 1 milyon USD şartı mevcuttur. İlk etapta şartlı verilen oturum statüsü daha sonrasında yatırım yapılan projenin belli başlı taahhütleri yerine getirmesi sonrasında daimi oturum statüsüne yükselir.

5 yıllık sürecin sonunda yatırım tutarınızı proje bazında taahhüt edilen getiri oranları ile birlikte geri alırsınız.

EB-5 Yatırımcı vizesi için başvuru süreçleri

İlk aşama - Başlangıç

 • EB-5 Projelerinin detaylı incelenmesi ve yatırım yapılacak projenin belirlenmesi

 • Avukat atanması

 • Yatırımcı değerlendirme sorgusunun tamamlanması

 • Kapitalin kaynağının avukatlar nezdinde incelenip değerlendirilmesi

 •  Başvurunun tamamlanması

 • Yatırım tutarının hesaba aktarımı

 • USCIS ile birlikte avukatın EB-5 formlarınızı tamamlaması

İkinci Aşama – 16-24 ay

 • Değerlendirme sonucu kabul alınması

 • İlave formların tamamlanması

 • 2 yıllık Şartlı oturum green card alınması

Üçüncü Aşama – 24 -60 ay

 • Daimi green card alınması

 • Yatırım tutarınızın projede belirtilen faiz oranı ile birlikte geri ödenmesi

EB-5 Yatırım Projeleri

Amerika'da EB-5 yatırımı için uygun mevcut projeler için bizimle iletişime geçip proje detayları hakkında görüşebilirsiniz. 

E-1/E-2 Girişimci Programı Başvuruları

E-2 yatırımcı vizesi Türklerin Amerika’da önemli oranlarda yatırım yapmaları kaydıyla sağlanan bir vize türüdür.

Amerika’ da yaşamak ve iş kurmak istiyorsanız E-2 vizesi sizin Amerika’ya yerleşmeniz için en makul vizedir.
Üstelik diğer vize türlerinin aksine E-2 vize kategorisinde verilecek vize sayısı yıllık bir kotaya dahil edilmemiştir ayrıca yatırımcının eğitim seviyesinin belli bir düzeyde olması veya dil bilmesi de beklenmemektedir.

Başvuru şartları şu şekildedir:

ABD ile ticari bir antlaşmanın varlığı
E-2 yatırımcısının vatandaşı olduğu ülkenin ABD ile ticaret anlaşması olması gerekir. Türkiye bu anlaşmaya taraf olduğu için Türk vatandaşlarının E-2 vizesine başvurmasında hiç bir sakınca yoktur.
Önemli miktarda yatırım
E-2 vizesinin en büyük şartı önemli bir miktarda paranın yatırılmış olması gerekir kanun da “önemli miktarda yatırım” dan rakam olarak ne kadar bir para kastedildiği belirtilmemiştir fakat teamül ve uygulamalara göre $100 bin dolar ve üzerindeki meblağların bu şartı karşılamaktadır.
Yatırım marjinal (sınırsal) olmamalıdır
Yapılacak yatırım sonunda elde edilecek gelirin sadece yatırımcının kendisini ve aile fertlerini geçindirmenin ötesinde bir kar elde etmesi veya edecek olması gerekir.
Bir başka ifade ile eğer yatırım yapılan iş veya ticaret, yatırımcının kendisini ve ailesinin geçimini sağlamakla kalmayıp onun üstünde bir gelir getiriyor veya getirecekse o zaman bu E-2 vize şartı yerine getirilmiş demektir.
Yatırımcının yatırım üzerinde kontrolü
Yatırımcının E2 vize statüsü altında Amerika da bulunuş amacı sadece yatırım yaptığı işi kontrol ederek ticari işletmesinin geliştirilmesi ve yönetilmesi doğrultusunda olmalıdır.
Yatırımcı bu amaç doğrultusunda hareket edeceğini yeni bir ticari işletme kurarak veya mevcut bir ticari işletmenin en az %50 sine ortak olduğunu veya şirket içerisinde yönetici konumunda bulunduğunu göstererek kanıtlamış olur.

Yatırımın aktif bir yatırım olması

Yatırım mutlaka aktif olmalıdır. Pasif yatırımlar yapmakla örneğin sadece ev, arsa, hisse senedi alarak veya bankaya para yatırarak E-2 vizesi alınamaz. Zaten dikkat edilirse böyle bir vizenin ortaya çıkış felsefesi yatırımcıların Amerika’ya çekilerek gelir getirici, istihdam edici işler oluşturulmak suretiyle ekonomiye canlılık getirilmesidir yoksa satın alınan evin veya bankada duran paranın yatırımcının kendisinden başka kimseye gerçek anlamda pek de bir katkısı yoktur.
 

Yatırımcıya ek olarak bu vizeden yararlananlar
Yatırımcıya ek olarak eşi ve 21 yaşın altındaki evlenmemiş çocukları da milliyetlerine bakılmaksızın yatırımcıya bağlı olarak vizelerini alabilirler. E-2 vizesi sahibinin eşleri çalışma izni için başvurusu yapıp Amerika’da istedikleri iş yerinde çalışabilirler. Çocukları da Amerika’da istedikleri yerde eğitimlerine devam edebilirler. Eşler evli kaldığı müddetçe ve yatırımcının da vize statüsü devam ettiği sürece yatırımcı eşinin bağlı E-2 vize statüsü süresiz olarak devam eder yalnız çocuklar bu vizeyi ancak 21 yaşına kadar koruyabilirler.
Bu arada eşinin aksine bir yatırımcı ancak kendi yatırım yaptığı işte çalışabilir onun dışında başka bir yerde çalışması yasaktır. E-2 vize sahipleri Amerika’da bulundukları sürece araba, ev veya diğer gayrimenkuller satın almalarında hiçbir sakınca yoktur.
Ayrıca E-2 yatırımcısı işletmesinin çapına göre ihtiyaç duyduğu sayıda yönetici pozisyonundaki işçilerini E-2 çalışanı olarak da Amerika’ya getirebilir.


E-2 vize süresi
E-2 vizesi genel olarak 5 sene için verilir ve E-2 vizesi sahibine Amerika’ya girişi esnasında en fazla 2 sene ABD’de kalma izni verilir. Bu sürenin uzatılması için başvuru yapılabilir ve her bir başvuruda vize 2 sene daha uzatılır. Yatırımcının vize uzatma talebinde herhangi bir limit yoktur. E-2 vize şartları korunduğu müddetçe E2 vizesi sınırsız uzatılabilir.
E-2 vize sahibi Amerika dışına yaptığı seyahatler sonrasında tekrar Amerika’ya döndüğünde Amerika’da kalma süresi otomatik 2 sene olarak yenilenir.

Tüm bu süreçlerde GoLiveStudy olarak Amerika’daki avukatlarımız vasıtasıyla çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Greencard Çekilişi – “Diversity Visa Program” İçin Başvuru

 

Her yıl Ekim ayında başvuruları yapılan ve Mayıs ayında da sonuçları açıklanan Diversity Visa Program yani greencard çekilişi için başvurunuzu sizinle beraber çok kısa zamanda yapabiliriz. Detaylı bilgi için bizi arayabilir ya da bilgi formunu doldurabilirsiniz. 

İletişim Formu
İletişim Bilgileri

 

İçerenköy Mah. Topçu İbrahim Sk. And Plaza No:8/10D Ataşehir İstanbul

 

0216 939 67 31 

0532 450 97 54

info@goforglobal.net

© 2016 by

GoLiveStudy Yurt Dışı Eğitim ve Yaşam Danışmanlığı

 • Facebook Clean
 • Twitter Clean
 • White Instagram Icon
 • White LinkedIn Icon